O nas:

Poznaj nas!

Przedstawiamy wam naszych wspaniałych pracowników:

ANIA kot

Przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia oraz Kierownik Centrum Edukacji Socjalnej. Pedagog pracy socjalnej, doradca zawodowy z ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku ekonomia społeczna. Od początku 2002 roku związana ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „Być Razem", najpierw jako kilkuletni wolontariusz, potem jako pracownik. Od ośmiu lat dojrzewająca w i z Centrum Edukacji Socjalnej - wśród mieszkańców Domów Wspólnoty. Nieustannie podziwiająca góry, głównie Bieszczady; zaplątana muzyką; ciągle pytająca i dziwiąca się światem...

NATALKA

Pracownik pierwszego kontaktu w Centrum Edukacji Socjalnej. Absolwentka WSUS w Katowicach, kierunek- dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Aktualnie studiuje Pedagogikę Resocjalizacyjną z Terapią w WSA w Bielsku-Białej. Rozwija się uczestnicząc
w szkoleniach dotyczących pracy socjalnej, ekonomii społecznej. W 2014 roku ukończyła kurs asystenta rodziny. Pracę w Stowarzyszeniu rozpoczęła od stażu w 2008 roku.Zainteresowania to muzyka, dobra książka, fotografia.

pati

Pracownik pierwszego kontaktu w Centrum Edukacji Socjalnej. Była również pracownikiem interwencyjnym Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie. Ukończyła studia pedagogiczne z zakresu pedagogiki rodzinnej i mediacji w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku Białej W 2014 ukończyła kurs asystenta rodziny. Pracę w Stowarzyszeniu rozpoczęła w 2013 roku. Prywatnie prowadzi aktywny tryb życia, ale uwielbia również zaszyć się z dobrą książką

STACHO

Instruktor warsztatu stolarskiego, ślusarskiego oraz remontowo-budowlanego w Centrum Edukacji Socjalnej. Z wykształcenia katecheta, absolwent filii Uniwersytetu śląskiego w Cieszynie. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego i kurs spawacza. Ze Stowarzyszeniem związany od czerwca 2013 roku. Z zamiłowania ogrodnik, mechanik, fotograf.

ASIA

Kierownik Domu Matki i Dziecka ,,Słonecznik''. Ukończyła studia na kierunku pedagogika ze specjalnością praca socjalna i opiekuńczo wychowawcza, a także wiele warsztatów i szkoleń m.in. z zakresu zadań świetlic opiekuńczo - wychowawczych czy kurs asystenta rodziny. Ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej „Być Razem” związana od 2007r. początkowo jako pracownik pierwszego kontaktu w Domu Matki i Dziecka „ Słonecznik”, następnie jako pracownik socjalny, a obecnie jako kierownik „Słonecznika”. Dodatkowo pracuje przy telefonie zaufania i na dyżurach interwencyjnych w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie. Pasjonuje ją muzyka i taniec oraz kocha morze.

MONIKA

 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego W Katowicach na kierunku pedagogika o specjalności praca socjalna i opiekuńczo wychowawcza. Od 2011 roku związana z Domem Matki i Dziecka „Słonecznik” początkowo jako pracownik pierwszego kontaktu, następnie jako pracownik interwencyjny, obecnie jest tam pracownikiem merytorycznym. W wolnych chwilach uwielbia odpoczynek w otoczeniu przyrody, muzykę i dobrą książkę.

MADZIA bos

Członek Zarządu Stowarzyszenia, fundraiser i Kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia. Ukończyła studia z zakresu socjologii, a także szereg szkoleń z obszaru przemocy w rodzinie oraz interwencji kryzysowej. Ze Stowarzyszeniem związana od 2007 roku – obecnie jako kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia i koordynator Punktu Interwencji Kryzysowej. Pełni funkcję kuratora społecznego przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie, jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego w Cieszynie, a po pracy zakłada wygodne ciuszki i masuje w rytm muzyki Depeche Mode.

ASIA bak

Pedagog, pracownik pierwszego kontaktu w Powiatowym Ośrodku Wsparcia. Ukończyła studia na kierunku resocjalizacji oraz asystenta osoby niepełnosprawnej. Brała udział w szkoleniach z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, asystenta rodziny. Ze Stowarzyszeniem związana od 2015 roku. Prywatnie baristka zakochana w kotach.

sandra

 

Pracownik pierwszego kontaktu w Powiatowym Ośrodku Wsparcia. Ukończone studia z pedagogiki resocjalizacyjnej i pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej. Ciągle podnosząca swoje kwalifikacje oraz doświadczenia zawodowe w szkoleniach. Od 2018 roku związana ze Stowarzyszeniem. Miłośniczka książek głównie kryminałów. Osobiście spełnia się jako szczęśliwa mama czteroletniej córki.

mariola

 

Pracownik pierwszego kontaktu w Powiatowym Ośroku Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika pracy kulturalno – oświatowej. W Stowarzyszeniu od 2017 roku. Obecnie w trakcie szkolenia pn. "Studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie". Poza tym okropna gaduła, zakupoholiczka, mistrzyni promocji i wielbicielka kotów.

 pawel

 

Pedagog, pracownik socjalny, wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i interwencji kryzysowej oraz pracy organizacyjnej i pedagogiczno- dydaktycznej w organizacjach pozarządowych. Ukończył studia pedagogiczne na poziomie uniwersyteckim oraz liczne studia kwalifikacyjne i szkolenia specjalistyczne w obszarze wykonywanych zadań zawodowych i społecznych. Pedagog z wyboru, pasji i zainteresowań oraz wykształcenia i wykonywanego zawodu. Ze Stowarzyszeniem współpracuje od początku jego powstania, aktualnie jest członkiem Zespołu Interwencji Kryzysowej i obsługi Telefonu Zaufania.

aga

 

Absolwentka UŚ w Cieszynie na kierunku pedagogika, specjalność praca socjalna i opiekuńczo wychowawcza. Od 2011 r. związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cieszynie jako pracownik socjalny. Z pełnym zaangażowaniem, wrażliwością i empatią oddana swojej pracy. Od czerwca 2016 roku pracownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia, a od czerwca 2017 r. jest również w zespole interwentów w Punktu Interwencji Kryzysowej. Zawsze uśmiechnięta i szczera, czasami boli ja tylko głowa (migrena) wiec bez kija nie podchodź ;)

halina

 

 

Dyżuruje w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemoc w Rodzinie. Od 27 lat pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie. Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sekretarz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ukończyła specjalizację I i II stopnia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Warszawie.Stale uczestnieczy w szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Od 1997 r. Związana ze Stowarzyszeniem "Być Razem", dyżurowała wówczas w Hostelu "Przeciw Przemocy – Wyrównać Szanse" od pierwszych dni jego działalności. Twardo stąpająca po ziemii realistka, ale z gołębim sercem i dużą otwartością na ludzkie problemy. Miłośniczka wszystkiego, co zawiera cukier ;)

ela 

Pedagog, certyfikowany psychoterapeuta, absolwentka Studium Psychoterapii Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej w Krakowie oraz absolwentka Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego. Ukończyła I stopień psychoterapii w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej, międzynarodową szkołę pt. "Podejście systemowe i ustawienia rodzin w psychoterapii". Ukończyła także szereg szkoleń: Integratywna Psychoterapia Krótkoterminowa, Integratywna psychoterapia zaburzeń lękowych, Integratywna psychoterapia depresji, Praca z ciałem - psychosomatoterapia, Hipnoza kliniczna I i II stopień, DSM IV TR - szkolenie z diagnozy klinicznej I i II stopnia. Wzięła udział w cyklu międzynarodowych szkoleń
w zakresie Programu pomocy kobietom i dzieciom – ofiarom przemocy seksualnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej .Od 1998 roku związana ze Stowarzyszeniem "Być Razem", początkowo jako uczestnik grupy liderów młodzieżowych i uczestniczka zajęć ceramicznych, potem jako praktykantka i wolontariuszka, następnie jako psychoterapeuta, a od 2007 roku jako kierownik.  Wychodzi z założenia, że jeśli zacznie się robić to, czego się pragnie – reszta sama się poukłada,
a życie jest nieustannym rozwojem. Poszukuje inspiracji w kontakcie z innymi ludźmi, z przyrodą, muzyką, w podróżach. Uwielbia góry, morze, jogę, jazdę na rowerze, rolkach, łyżwach i słońce.

kasia k

Psychoterapeuta, psycholog. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzin, a także zajęcia grupowe. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła studium psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, szkolenia
z diagnozy klinicznej- DSM4, psychoterapii depresji, psychoterapii zaburzeń lękowych, podejścia krótkoterminowego, psychosomatoterapii oraz zastosowania hipnozy w psychoterapii i medycynie. Ukończyła szereg szkoleń w Instytucie Ericksonowskim w Katowicach, między z innymi z zakresu pracy z ofiarą i sprawcą przemocy seksualnej i półroczny cykl psychoterapii rodzin i par. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzin. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej ofiar przemocy seksualnej, uczestniczyła w międzynarodowym szkoleniu (Czechy, Niemcy) z zakresu pracy w obszarze przemocy seksualnej. Posiada Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.  Jest zwolenniczką tego by ludzie „pracowali nad sobą” póki żyją by zgodnie z tytułem ks. Eichelbergera „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć” byli dobrzy dla siebie i męczyli swoim towarzystwem bliźnich. Lubi uczyć się i korzystać z mądrości innych i cieszy się, że wielu takich ludzi w swoim życiu ma.

aneta

Pedagog, socjoterapeuta, interwent kryzysowy w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii Kontakt, koordynator Centrum Wolontariatu. Ukończyła studia pedagogiczne z zakresu resocjalizacji, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i terapii pedagogicznej. Ukończyła Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii oraz szkolenie z socjoterapii. Uczestniczyła również w szkoleniach związanych z interwencją kryzysową, pracą z dziećmi i  rodzinami, wolontariatem, animacją czasu wolnego. Ze Stowarzyszeniem związana od 2012 roku. Od najmłodszych lat wiedziała, że praca z ludźmi to zajęcie dla niej. Stowarzyszenie otwarło jej drzwi do poszukiwania odpowiedniej ścieżki życia zawodowego. Uwielbia kilkudniowe wędrówki górskie z plecakiem po nieznanych terenach...

agnieszka

Psycholog i psychoterapeuta. Pracuje także w Szpitalu Śląskim w zespole terapeutycznym Oddziału Psychiatrycznego Dziennego. Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku psychologii, kurs psychoterapii Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów – atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przygotowujący do certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP oraz certyfikatu asystenta psychodramy, szkolenia w zakresie pomocy kobietom i dzieciom – ofiarom przemocy seksualnej, szkolenia z zakresu podstaw psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, kurs mediatora sądowego, a także staż psychoterapeutyczny w NZOZ Feniks w Sosnowcu zgodnym z wytycznymi Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ze Stowarzyszeniem związana od 2004, początkowo jako psycholog-wolontariusz, z czasem już jako pracownik.

łucja

Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą w Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii "Kontakt". Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie - Instytut Sztuki, kierunek malarstwo. Ze Stowarzyszeniem związana od 2006 roku jako instruktor Warsztatów Rzemiosł Artystycznych
w Centrum Edukacji Socjalnej. Na co dzień poszukuje i rozwija swoje umiejętności artystyczne. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, spaceruje podziwiając przyrodę. Ceni sobie wolność....

aga_1

Prowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o profilu ceramika i szkło, a jej specjalizacja to wzornictwo i projektowanie szkła użytkowego i artystycznego. Zaczynała w pracowni artysty Henryka Hałaty w Bielsku-Białej. Ukończyła kurs ceramiczny 1 i 2 stopnia, kurs toczenia na kole. Prowadziła warsztaty ceramiczne plenerowe oraz współpracowała z ośrodkami kultury, Muzeum Kaliskie, Teatr
w Kaliszu, Ratusz w Kaliszu. Interesuje się turystyką, zabytkami, ruinami i fotografią.

olga

Prowadząca grupy zabawowo-językowe dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego ze specjalnościami: asystent osoby niepełnosprawnej, animator społeczno-kulturalny. Ukończyła kursy związane z pracą z dziećmi i młodzieżą, z osobami niepełnosprawnymi, z socjoterapii, m.in.: trzy stopnie kursu dla pracowników służb społecznych z języka migowego, szkolenia z zakresu bajkoterapii, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz inne. Ze Stowarzyszeniem związana jest od 2007 roku jako wolontariuszka, obecnie jako pracownik. Relaksuje się przy dobrej książce i filmie oraz bawiąc się „sztuką”.

justi

Interwent Kryzysowy w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Bardzo lubi kontakt z ludźmi, a przede wszystkim z dziećmi. Na co dzień ma mnóstwo energii i tysiąc pomysłów jak zmienić świat na lepsze. Jej niewątpliwym atutem – a może wadą – jest ogromna ilość słów, jaką udaje jej się wypowiedzieć w ciągu dnia. Na co dzień miłośniczka kotów, książek oraz dobrych seriali.

asia posiak

Kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt". Certyfikowany Psychoterapeuta Uzależnień, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja problemy uzależnień), pracownik socjalny, socjolog. Od 19 lat pracuje zawodowo z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych (a także uzależnienia behawioralne) z początku jako pracownik socjalny, od 14 lat jako psychoterapeuta. Od 2012 roku prowadzi Punkt Konsultacyjny ds. Narkomanii w Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii Kontakt. Jej wielką pasją jest fotografia (głównie Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego) oraz koty.

 

Jan Surzycki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Cieszynie. 
Jest mediatorem Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i jako mediator tegoż Centrum jest wpisany na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej. Ze stowarzyszeniem współpracuje od połowy 2007 roku, gdzie świadczy pomoc prawną osobom fizycznym. 

 

ewa

Członek Zarządu i Sekretarz stowarzyszenia. Ukończyła studia w zakresie pracy socjalnej, mediacji i negocjacji społecznych oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także szkolenia w zakresie standardów funkcjonowania NGO. Ze Stowarzyszeniem „Być Razem” związana od 2002 roku jako wolontariusz; koordynator programu „Nie bądź sam”, pracownik pierwszego kontaktu w Centrum Edukacji Socjalnej, członek zarządu, a od 2 lat dodatkowo jako pracownik.Pochodzi z Ziemi Zagłębiowskiej, czyli nie jest "tu stela", lecz czuje się tutaj jak u siebie. Kocha wysokie góry.

magda

Zajmuje się księgowością i sprawami kadrowymi Stowarzyszenia, pracuje też w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” na stanowisku głównej księgowej. Jest specjalistką d/s rozliczania projektów, tworzenia biznes planów, ekspertką
w prowadzeniu księgowości organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych. Swoją przygodę ze Stowarzyszeniem „Być Razem” rozpoczęła w 2007 roku, kiedy to jako wolontariuszka, a następnie stażystka poznawała tajniki wiedzy o księgowości w NGO. Kocha to, co robi, choć zawód ten wymaga bycia on-line cały czas. Chętnie się szkoli i podejmuję coraz to nowe wyzwania. W wolnym czasie wspólnie z mężem zdobywa tatrzańskie i beskidzkie szlaki.

wiola

Obecnie jest psychologiem w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Cieszynie,  a w Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej "Być Razem" pracuje społecznie. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała pracując na całodobowym i dziennym oddziale psychiatrycznym, w poradniach zdrowia psychicznego, w organizacjach pozarządowych. Ze Stowarzyszeniem "Być Razem" związana od 1997 roku. Zajmowała się wówczas psychoterapią indywidualną, psychoedukacją, socjoterapią, pracownią plastyczną i fotograficzną, a także dyżurowała przy telefonie zaufania w Hostelu dla ofiar przemocy. W latach 2003 - 2006 kierownik Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii "Kontakt", a później od 2006 do 2007 roku kierownik Domu Matki i Dziecka "Słonecznik". Uwielbia wyzwania, nowe sytuacje - wszędzie szuka kolejnego Kilimandżaro do zdobycia.

 

Galeria

PODSTRONY

DANE KONTAKTOWE

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej BYĆ RAZEM

Ks. Janusza 3, 43-400 Cieszyn,
(33) 479 53 54
biuro@bycrazem.com
ING Bank Śląski
​85 1050 1083 1000 0001 0222 4912
Pomóż przez DotPay
Chcę pomóc!
Potrzebuję pomocy!